نحوه تامین ارز دانشجویان بورس دکتری

نتایج آزمون متقاضیان بورس داخل در مقطع دکتری، فروردین ۹۳ اعلام می‌شود.مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران گفت:

 در سال ۱۳۹۲، ۶۷۷ دانشجوی دکتری از فرصت مطالعاتی استفاده کردند، چنانچه دانشجویان دکتری می‌توانند شش تا نه ماه فعالیت پژوهشی داشته باشند. البته برای دانشجویان داخل کل هزینه از سوی سازمان امور دانشجویان پرداخت می‌شود و برای دانشجویان آزاد، ۵۰ درصد هزینه از سوری سازمان امور دانشجویان پرداخت و سپس به بانک جهت دریافت ارز معرفی می‌شوند.

مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزیر علوم تحقیقات و فناوری تصریح کرد:

در سال ۹۲ حدود ۳۰۰ دانشجوی مقطع دکتری داخل که متقاضی بورس داخل بودند، مصاحبه خود را انجام و نتایج آن در فروردین ماه اعلام می‌شود. وی اظهار داشت: دانشجویان مقطع دکتری با مراجعه به سایت سنباد می‌توانند اطلاعات و مدارک خود را در سایت جهت بررسی قرار دهند.

مجتبی صدیقی معاون دانشجویی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در ادامه گفت:

کلیه دانشجویان داخل که مدارک خود را کامل کرده‌اند، باید تا اردیبهشت ۱۳۹۳ که سایت باز است، مدارک را در سایت قرار دهند، چنانچه اعلام نیاز دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد، چرا که نیازمند برگزاری جلسه خصوصی در این امر هستیم، البته مسیری که در گذشته جهت اعلام نیاز طی می‌شد، هم اکنون تغییر کرده و تمامی گروه‌ها و اساتید در تصمیم گیری‌ها دخالت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *